KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13242234
nr 1324 2234
Lars Boethius
(1903-1968), Sverige
Oljemålning, Stilleben. Signerad, daterad 1939. Olja på pannå, 49x60cm
Kondition: slitage, skador
Lars Boëthius, född 1903 i Stockholm, död 1968, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 4 maj 2020
kl 18:45:35
100 kr
150 kr
Lars Boethius
Läs mer om Lars Boethius